Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.zakopane-willa.com.pl/polityka_prywatnosci,s128.html

  • ▶ Zakopane atrakcje
  • ▶ Rezerwacja on-line
  • ▶ Galeria zdjęć
  • ▶ Opis pokoi

Dolina Pięciu Stawów

 


Dolina Pięciu Stawów stanowi górną część Doliny Roztoki, bocznej części odnogi Doliny Białki. Długość doliny to 4,3 km a szerokość liczy od 350 do 900 m. Dolina w całości zbudowana jest ze skał granitowych przeważnie w szarych odcieniach.

W dolinie nie ma wielkiego bogactwa flory i fauny jednak największą atrakcją są polodowcowe jeziora malowniczo wpisane w wysokogórski krajobraz. Pomimo mylącej nazwy: Dolina Pięciu Stawów, jezior jest sześć a nie pięć.
Są to: 
Czarny Staw Polski,
Przedni Staw Polski,
Zadni Staw Polski,
Mały Staw Polski,
Wielki Staw Polski i Wole Oko.

Do ciekawostek należy fakt ze Wielki Staw to drugie pod względem głębokości jezioro w Polsce z głębokością 79 m.

Przez Dolinę Pięciu Stawów przecinają się liczne szlaki piesze, można stąd dotrzeć na Kozi Wierch, Krzyżne, Zawrat a także do Morskiego Oka oraz do Doliny Roztoki.   (Z.M.)

 

copyright by AgaTravel 2012 | created by Wizja.net
//nowy google analytics //stary google analytics
TIME: 0.0218 s